Shkodër/ Rikthehen guximshëm studentët, i hedhin bojë të zezë në kokë rektorit

177

Studentët e Universitetit të Shkodrës i kanë hedhur paraditen e sotme një shishe bojë në kokë rektorit Adem Bekteshi.

Siç shihet edhe në video është sulmuar nga një studente, ndërsa është gjetur i papërgatitur.

Duket se pas protestave të dhjetorit që u shuan në mënyrë tinëzare nga qeveria Rama, studentët po gjejnë guximin dhe po riorganizohen sërish, pasi deklarojnë se kërkesat e tyre vijojnë të mbeten të paplotësuara.