Shembet ura e “Drojës” në Mamurras

482
Moti i keq me reshje të dendura shiu, përveç përmbytjeve në disa zona, ka shkaktuar edhe problematika në disa akse të vendit.
Situata e rënduar ka shkaktuar edhe shembjen e urës në Drojës në Mamurras, e cila lidh Mamurrasin me Thumanën dhe Fushë Krujën.
Ndërkohë, probleme nga përmbytjet ka pasur edhe në qendër të Fushë Krujës, por ditën e sotme është bërë i mundur qarkullimi i automjeteve.