Sekuestrohen 1200 rrënjë kanabis në proçes tharje

235

Gazeta Telegraf/

Në Durrës sekuestrohen 1 200 bimë lëndë
narkotike kanabis sativa në proces tharje.Specialistët e Seksionit për Hetimin
e Narkotikëve në bashkëpunim me Efektivat e Stacionit të Policisë Ishëm, në
bazë të informacione të marra më rrugë operative kanë ndërmarrë një aksion në
fshatin Bizë, Ishëm, me qëllim parandalimin dhe goditjen e prodhimit të lëndëve
narkotike.Nga ky operacion janë gjetur dhe sekuestruar rreth 1 200 bimë të
dyshuara të llojit marijuanë, në proces tharje. Vijon puna për identifikimin de
kapjen e autorëve.