Rikthehen reshjet e shiut? Ja parashikimi i motit për sot 17 qershor 2019

216

Alternime kthjellimesh dhe vranësira kalimtare do të dominojnë deri në mesditë të gjithë Shqipërinë.

Pas mesditës pritet shtim i vranësirave në pjesën më të madhe të vendit, duke gjeneruar rrebeshe afatshkurtër shiu.

Orët e pasdites rikthejnë kthjellimet në vend.

Temperaturat e ajrit mbeten konstante në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ekstermale ditore nga 17 në 36 gradë Celsius.