Revista Forbes zbulon darkën në Maldive të VIP-ave , mes tyre Agron Shehaj

305

Elita e biznesit italian mblidhet bashkë në një mbrëmje pushimi në Maldive, në një resort të njohur, ç’ka ka tërhequr vëmendjen e revistës prestigjioze Forbes.

“Një ngjarje që ka mbledhur drejtues të suksesshëm të Milanos të cilët ndajnë bashku jetën e tyre, atë përzierje unike të talentit dhe shansit që i çoi ata drejt suksesit”. Kështu nis shkrimi i gazetares.

Simona Politini, e cila mes elitës së biznesit Italian evidenton edhe biznesmeni shqiptar Agron Shehaj.

Në një resort të njohur në Maldive, elita e biznesit Italian të Milanos, bashkë me disa figura të njohur të artit dhe kinematografisë italiane, janë bërë bashkë për të kaluar disa ditë pushimi.

Revista prestigjioze Forbes ra në gjurmët e kësaj ngjarje kur në një foto të darkës buzë detit, evidenton biznesmenët dhe artistët e suksesshëm italianë të mbledhur së bashku.

Gazetares Politini i bie në sy emrat e njohur të biznesit Italian. Mes tyre, Matteo Zoppas i “Zanussit”, Ujit Mineral të San Benedetto që drejton biznese shumëkombëshe në vlerë deri 700 milionë euro, apo Paolo Fiorelli, president i kompanisë së madhe postare botërore “Mail Boxes”.

Aktori i famshëm Italian Pierfrancesco Favino është i ftuar gjithashtu. Revista Forbes mbyll shkrimin e saj me biznesmenin dhe politikanin shqiptar Agron Shehaj.

I quajtur “Mbreti i Call-Center-ave” nga mediat italiane, Agron Shehaj konsiderohet tashmë një lider në fushën e marketingut dixhital, duke qenë ndër të zgjedhurit e paktë të gjigandit botëror Google si partner. “Për tu mbyllur, historia e pabesueshme e Agron Shehajt.

Ai u nis me një anije nga brigjet shqiptare, e më pas studioi, u diplomua dhe u bë lideri i parë në sektorin e “call-center”-it (ai ishte një nga të parët që kuptoi potencialin e zhvendosjes së këto struktura në Shqipëri) dhe më pas në sektorin dixhital duke nisur me kompaninë LocalWeb që ndihmon bizneset në fushën e marketingut dixhital”, shkruan revista Forbes për Agron Shehajn.