Protestues në gjendje të rëndë, ndërhyn ambulanca

169

Ka disa protestues të plagosur si shkak i dhunës policore dhe gazit lotësjellës.

Disa prej tyre janë në gjendje të rëndë.

Ambulanca është futur në mes të protestës dhe i ka marrë.

Nga terreni raportohet se ka shume te lenduar nga gazi lotsjelles. Shume qytetare jane shtrire tek zona e bunkerit.