Presidenti i Republikes Ilir Meta ndodhet ne Paris ne kujtim te ceremonise se perfundimit te Luftes se Pare Botrore . Gjate ceremonise Presidenti Meta ka pasur edhe nje takim me Presidentin e Frances Makron.

Ja statusi i Presidentit Meta :

“Shumë i lumtur të takoj Presidentin e Francës, Emmanuel Macron, të shpreh vlerësimet për marrëdhëniet tradicionale dhe të shkëlqyera mes dy vendeve dhe rëndësinë e dinamizmit të tyre e njëkohësisht rolin e tij për një Europë më të fortë e më të bashkuar”-shkruan Presidenti në Facebook.