Pogradec, 40 vjeçari vdes nga i ftohti


Një 40 vjeçar është rrëzuar aksidentalisht në rezervuar teksa tentonte të kalonte mbi sipërfaqen e ngrirë të tij.

Ai ishte banori i fshatit Petove njësia administrative Mbrostar dhe ngjarja u mësua mesditën e 11 janarit. Banorët kanë njoftuar policinë për të kërkuar ndihmë me polumbarë që do të ndihmonin polumbarët për ta nxjerrë nga uji

Ndërkohë në Pogradec në lagjen Toplec një 39 vjeçar u gjet i pajetë në banesë ndërsa gazetarët informojnë se nuk kishte ngrohje. Viktima është identifikuar si Renato Shuka ose i njohur dhe si Anastas Shuka