Plagosi familjarët e ish-gruas, tenton vetëvrasjen 37-vjeçari ja rrethanat

142

Marjan Levanti, 37-vjeçari i cili plagosi familjarët
të ish-bashkëshortes së tij mbrëmjen e së premtes,  ka tentuar të vrasë
veten në paraburgim

Sipas policisë, ngjarja ndodhi rreth orës 1:20 të ditës së sotme. Levanti u
dërgua në spital për ndihmë mjekësore pas tentativës për të varur veten.

Marjan Levanti shkoi në banesën e ish-bashkëshortes dhe sulmoi me thikë
familjarët e saj. Policia e kryeqytetit njoftoi se ai plagosi ish-vjehrrin,
ish-vjehrrën dhe ish-kunatin.

Ngjarja ndodhi në një banesë në zonën e Unazës së Re. Tre familjarët e plagosur
u dërguan menjëherë në spital ku edhe ju dha ndihma mjekësore pas plagëve të
marra.

Rreth dy orë pas ngjarjes, policia bëri të mundur arrestimin e 37-vjeçarit
Marjan Levanti.

Autori i kësaj ngjarje nuk është një emër i panjohur për policinë. Ai ka qenë i
dënuar për plagosje dhe ka vuajtur 2 vite burg.

Bashkëshortja i kishte kërkuar menjëherë divorcin vitin e shkuar sapo ai kishte
dalë nga burgu. Gjykata ka dhënë vendimin disa muaj më parë, por ai nuk ka qenë
dakord me ndarjen e pasurisë, gjë që ka sjellë edhe ngjarjen në familjen e
ish-bashkëshortes së tij.