Plagosen dy turistë, transportohen me helikopter drejt Tiranës

203

Një tjetër aksident është regjistruar ditën e sotme, ndërsa janë plagosur dy turistë.

Ngjarja ka ndodhur në Sarandë, ndërsa turistët e plagosur ishin nga Suedia dhe Italia.

Mësohet se turistët kanë marrë plagë të rënda në trup dhe janë transportuar me helikopter drejt spitalit të Traumës në Tiranë.