Pas mbylljes së votimeve, qytetarët protestojnë para KZAZ

211

Pas mbylles së votimeve njëpartiake, në qytetin e Tropojës, qindra e mijëra qytetarë kanë vijuar protestën.

Ata me pankarta nëpër duar janë mbledhur para KZAZ nr.9 në Tropojë dhe kanë bërë thirrje ”Rama ik”.

Për të ruajtur sigurinë e kësaj KAZAZ-je, është krijuar një kordon me policisë të cilët kanë ndaluar protestuesit të avancojnë.

Ndërkohë pas tyre janë vendosur edhe Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë.