Parashikimi i motit për sot, 9 shtator 2019

149

Moti do të jetë  vranësira mesatare dhe rreshje shiu me stuhi përgjatë ultësirës perëndimore dhe zonën qëndrore. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4 me lartësi vale 0,5–1,5  metër në det të hapur. Temperaturat do të vijojnë me rënie.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore   13/26°C

Zonat e ulëta   15/30°C

Zonat  bregdetare  20/28°C