Parashikimi i motit, ja si pritet të jenë temperaturat gjatë kësaj jave

276

SHMU njoftoi se gjatë kësaj jave që do të nisë, përgjithësisht në vend do të mbizotërojë moti me diell, si dhe me mjegullën e mjegullinën e mëngjesit përgjatë luginave.

Era me drejtim juglindje-veriperëndim, do të fryjë e lehtë e përkohësisht mesatare gjatë orëve të mesditës në bregdet

Temperaturat, për shkak të orëve me diell, do të mbeten gati kostante sipas tabelës.