Parashikimi i motit, e martë, 17 shtator 2019

214

17 shtator 2019 moti do të mbetet me kthjellime dhe kalime të pakta të vranësirave në relievet malore. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi maksimale 6-7 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 2 me lartësi vale 0,3–0,5  metër në det të hapur. Temperaturat do të mbeten kostante.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore   12/27°C

Zonat e  ulëta    14/31°C

Zonat  bregdetare  18/29°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari