Ndjehen lëkundje tërmeti në Shkodër, s’ka dëme materiale

164
Lëkundje tërmeti janë ndjerë në veri të Shqipërisë, epiqendra e të cilit ka qenë në Malin e Zi.
Sipas të dhënave të Qendrës Sizmiologjike Europiane, tërmeti me mangitudë 4.1 ka pasur epiqendrën 14 kilometra në juglindje të Podgoricës dhe 7 kilometra në lindje të Tuzit.
Thellësia në epiqendër ka qenë 17 kilometra. Bëhet e ditur se nuk ka dëme materiale apo në njerëz.
Lëkundjet janë ndjerë edhe në Tiranë.