Më urdhëroi një anëtar i mafies shqiptare”- I riu nga Shqipëria burgoset në Britani për kokainë. E kishte fshehur në…

160

Një tregtar kokaine u kap nga policia britanike, teksa kishte fshehur kokainën në veshin e tij. Klevis Drazhi, 20 vjeç, u ndalua nga oficerët në Moorgate më 19 janar, teksa u pika duke hyrë në një korsi biçikletash.

Kur u pyet për patentën dhe sigurimin e tij, Drazhi dorëzoi një licencë të rreme shqiptare dhe një telefon celular, duke shfaqur një mesazh shkrimor rreth një kodi postar.

Në atë moment, oficerët e policisë panë një paketë të vogël të vendosur në pjesën e veshur të tij.

Pas kërkimit të makinës, policia zbuloi 11 porcione pluhur të bardhë – të cilat më vonë u konfirmuan dhe rezultuan kokainë  si dhe 1,305 paund cash.

I pyetur nga policia, Drazhi pretendoi se ishte i detyruar të furnizonte me kokainë nga një anëtar i mafies shqiptare dhe pranoi se kishte hyrë ilegalisht në Britani të Madhe në anën e pasme të një kamioni.

Drazhi, banues në Edmonton, fillimisht u dënua me 11 muaj burgim në gjykatën mbretërore, Inner në Londër.

Por, për fatin e keq të tij, Gjykata e Apelit ka vendosur të rrisë burgimin e tij më 30 muaj.