Makina përplas për vdekje këmbësorin

187
Një aksident me pasojë vdekje, ka ndodhur pasditen e sotme në vendin e quajtur “Ura e Kardhiqit”, në Gjirokastër.
Sipas burimeve të policisë mjeti tip “Skoda”, me targa AA 591 KS, me drejtues Leonard Matushaj, ka goditur një këmbësorin Afrim Culli, 45 -vjeç, i cili ka gjetur vdekjen e menjëhershme.
Në vendngjarje ndodhen shërbimet policore dhe grupi hetimor për përcaktimin e shkaqeve të aksidentit Makina përplas për vdekje këmbësorin