Lufta ndaj krimit, Policia e Shtetit dhe RENEA “mësyjnë” drejt Sarandës

444
Policia e Shtetit prej disa ditësh ka nisur një operacion të gjerë në disa qytete të vendit kundër krimit të organizuar.
Pas operacionit të zhvilluar ditën e djeshme në Elbasan, si dhe pas atij të sotmit në Vlorës, FNSH, RENEA dhe forca të shumta policia janë drejtuar për në qytetit e Sarandës.
Operacioni i koduar “Vjeshtë 2017” do të shtrihet në të gjithë vendin, ku ka për qëllim arrestimin e personave në kërkim dhe për kontrollin e automjeteve të shtrenjta.