Librazhd: Automjeti shpërthen në flakë, shoferi hidhet nga dritarja

111
Një automjet ka shpërthyer në flakë ditën e sotme teksa po qarkullonte në aksin Përrenjas-Librazhd, brenda saj ndodhej edhe shoferi.
Menjëherë sapo ka marrë brenda ndodhej shtetasi me banim në Tiranë i cili është hedhur menjëherë nga dritarja duke shpëtuar për mrekulli. 
Ngjarja ndodhi sot në mesditë. Mjeti me targa TR 3430 K në pronësi të një firme drejtuar nga shtetasi H.Rr me banim në Tiranë u përfshi nga flakët në ecje e sipër duke.
Në vendin e ngjarjes kanë shkuar zjarrfikëset, por ka qenë tepër vonë dhe mjeti është shkrumbuar. Nga hetimet paraprake dyshohet se shkak ka qenë një shkëndije elektrike e mjetit.