Lëkundje tërmeti me magnitudë 3.2 ballë , ja ku ishte epiqendra

240

Para pak minutash janë nderë lekundje tërmeti në juglindje të vendit.

Sipas informacioneve nga EMSC tërmeti me magnitudë 3.2 është ndjerë në orën 17:57 dhe epiqendra ka qenë 12 km në verilindje të Ersekës. Lëkundjet janë ndjerë në të gjithë rrethin e Korçës.

Nuk raportohet për dëme materiale. Korça ka qenë një nga zonat më të prekura nga lëkundjet sizmike të muajve të fundit.