Lëkundje tërmeti gjatë natës

287
Një tërmet me magnitudë 2.7 ka rënë gjatë orëve të natës në vend.
Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit lëkundjet janë ndjerë në orën 01:15 të së dielës.
Epiqendra e tërmetit me thellësi 2 kilometra, ishte 48 kilometra nga Tirana dhe 17 kilometra nga Elbasani.