Këngëtarja e njohur: S’më ndalen lotët, lexoj për fëmijët që kanë humbur prindërit dhe …

283

Morena Taraku, është një nga personazhet e njohur që po u qëndron pranë disa prej banorëve të prekur nga tërmeti vdekjeprurës i 26 nëntorit.

Nëpërmjet disa postimeve në “Instastory”, ajo tregon se si janë dërguar ndihma të ndryshme në disa familje që janë në gjendje të rënduar.  Ndërkohë sot ka postuar një foto teksa shfaqet me lot në sy dhe tregon se lutet çdo minutë.

“S’më ndalen lotët. Jam me ju çdo moment… dhe gjithçka që lexoj për fëmijët që kanë humb prindërit e që ende nuk e dinë… e shumë tjera të rënda që për Zotin e madh lutem çdo minutë për juve… të gjithë bashkë”, shkruan ajo në një postim në “Instastory”, ku shfaqet me lot në sy.

Ndërkohë këngëtarja ka marrë përsipër gjithashtu edhe shpenzimet e operimit të një vogëlushi që ka probleme me sytë. “Këtë rast e marr unë përsipër për operimin e engjëllit”, shkruan Morena në postimin në “Instastory”.