Kavajë, makina aksidenton për vdekje fëmijën 5 vjeç

102

Një aksident tragjik i ka marrë jetën një fëmije vetëm 5 vjeç në Kavajë. Ngjarja e rëndë ndodhi sot rreth orës 10:00, në afërsi të ish-repartit Ushtarak. Burime nga policia bënë me dije se drejtuesi i automjetit tip “Mercedes Benz”, shtetasi A. L., ka aksidentuar vogëlushin, i cili ka gjetur vdekjen e menjëhershme.

Grupi hetimor në vendin e ngjarjes po punon për identifikimin e viktimës dhe sqarimin e plotë të rrethanave të këtij aksidenti.

Sakaq, drejtuesi i automjetit është shoqëruar në polici për veprime të mëtejshme.