Kapen me kokainë, çifti shqiptar arrestohet në Itali

210
Një çift shqiptar janë arrestuar ditën e sotme nga policia italiane pasi janë kapur me një sasi droge.
Siç bëjnë me dije mediat italiane, djali 34-vjeç dhe vajza 25-vjeçe janë arrestuar teksa po udhëtonin me makinë, ndërsa pas kontrollit atyre u është gjetur edhe droga e llojit kokainë.
Mësohet e droga prej 62 gramësh është gjetur në xhepin e 34-vjeçarit, ku nëse ajo do të dilte në treg kapte vlerën e 20 mijë eurove.
Deri tani nga mediat italiane nuk është bërë me dije identiteti i tyre.