Jemi zyrtarisht në dimër/ Ja çfarë do të ndodhë me motin 24 orët e ardhshme

159
Ditët e ngrohta dhe të pazakonta gjatë këtij muaji, duket se ju erdhi fundi. Duke filluar nga dita e nesërme do të kemi ndryshime drastike të temperaturave.
Sipas meteoAlb të dielën, vranësira e reshje të shpeshta do të ketë në Veri por zonat Jugore dhe pjesërisht Qendra, mbeten me kthjellime dhe vranësira kalimtare.
Pasditja sjell gradualisht shira edhe në zonat Qendrore – Jugore. Në këto kushte mbetemi edhe gjatë natës kur priten edhe reshje dëbore në veri dhe lindje të vendit. Temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes por mbeten thuajse konstante gjatë mesditës.