Ja punonjësit e rinj të Drejtorisë së Përgjithshme të Tatimeve

1313

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka shpallur fituesit e testit, të zhvilluar në datë 24.12.2013, për pozicione të lira të shpallura në Drejtorinë e Përgjithshme, si dhe në drejtoritë e rretheve. Në bazë të ligjit, Drejtoria e Përgjithshme e Doganave zhvilloi konkursin për emërimet e reja, duke specifikuar kriteret që duhet të përmbushnin kandidatët. Ndër kriteret kryesore ishin përfundimi i shkollës së lartë në varësi të pozicionit të punës, eksperienca në administratën tatimore, jo më pak se dy vjet, si dhe njohja e gjuhëve të huaja.

 Lista e fituesve për vendet e shpallura në Drejtorinë e Përgjithshme të Tatimeve

 Inspektor/Specialist/Përgjegjës Drejtori Rajonale

1 Estela Dura                58.5  Tiranë

2 Taulant Arbi             58.5  Tiranë

3 Besmir Mane             58     Tiranë

4 Aleksandër Lama      56     Tiranë

5 Grisilda Marku         56     Shkodër

6 Kasem Seferi             55.5 Tiranë

7 Armand Hafezi         55     Tiranë

8 Ilir Toska                   55     Durrës

9 Marsida Virioni        55     Tiranë

10 Diana Cifligu          54     Korçë

11 Elton Varaku          52.5 Durrës

12 Elvis Ndreshaj        52.5 Shkodër

13 Ilir Topi                   52.5 Tiranë

14 Marlen Beqiri         52.5 Durrës

15 Artur Koxha           52     Fier

16 Dritan Milori          51     Tiranë

17 Eduard Meni                    51     Gjirokastër

18 Keti Koprencka      50.5 Vlorë

19 Mirjan Bletaj          50.5 Shkodër

20 Roland Isaku          50.5 Durrës

21 Valmir Ormeni       50.5 Vlorë

22 Artjol Saliasi           50     Tiranë

23 Evisjon Salku         50     Tiranë

24 Klodian Durmishi 50     Tiranë

25 Lulzim Gjidiaj        50     Tiranë

26 Odise Pando           50     Tiranë

27 Ramadan Hasi         50     Dibër

28 Yllka Sakaj             50     Tiranë

29 Neriban hoxhaj       49.5 Shkodër

30 Armina Vukaj         49     Shkodër

31 Fjodor Nako           49     Tiranë

32 Rajmonda Kola      49     Tiranë

33 Tatjana Xhafa         49     Tiranë

34 Armand Beqiraj      48.5 Elbasan

35 Ded Trieshi             48.5 Tiranë

36 Fatjon Bace             48.5 Korçë

37 Anita Zarka             48     Fier

38 Etleva Dura             48     Tiranë

39 Jeton Shkurti          48     Tiranë

40 Julian Agolli           48     Korçë

41 Ledia Shimani        48

42 Sheribiona Agalliu 48     Berat

43 Agim Canga            47.5 Elbasan

44 Albana Plloci          47.5

45 Behar Muda            47.5 Tiranë

46 Diamen Miraka       47.5 Elbasan

47 Elvis Lesha             47.5 Shkodër

48 Ergys Sheqi            47.5 Fier

49 Gjergji Kota            47.5 Tiranë

50 Jera Ppci                  47.5 Tiranë

51 Jonida Gozhdari     47.5 Tiranë

52 Klajdi Cifligu         47.5 Korçë

53 Uarda Albunesa      47.5 Shkodër

54 Amarilda Xhaferri 47     Tiranë

55 Daniela Lico           47     Korçë

56 Erjon Qendro          47     Sarandë

57 Geront Boci            47     Elbasan

58 Irena Lavdari          47     Tiranë

59 Sokol Kananaj        47     Vlorë

60 Amela Juka             46.5 Tiranë

61 Andi Mehilli                    46.5 Gjirokastër

62 Dhimiter Veshi       46.5 Tiranë

63 Gjergji Duro           46.5 Tiranë

64 Harmito Kertalli     46.5 Tiranë

65 Jonida Gjonaj         46.5 Tiranë

66 Rexhep Korita        46.5 Tiranë

67 Ahmet Idrizi           46     Gjirokastër

68 Arben Carcani        46     Durrës

69 Bermond Molla      46     Tiranë

70 Dardan Bela            46     Tiranë

71 Dorian Demiri        46     Vlorë

72 Enkelejd Ismailaj   46     Tiranë

73 Etleva Beshiri         46     Durrës

74 Gligor Kallavaresi 46      Gjirokastër

75 Klevisa Lici             46     Tiranë

76 Lindita Keta            46     Tiranë

77 Lirjan Hamolli        46     Tiranë

78 Sidrit Estrefi           46     Shkodër

79 Skender Gjoka        46     Tiranë

80 Arti Papajani           45.5 Tiranë

81 Eriola Sada             45.5 Tiranë

82 Klajdi Xhelali         45.5 Korçë

83 Kliton Dukaj                    45.5 Shkodër

84 Adriana Memelli    45     Tiranë

85 Albano Kollacej     45     Shkodër

86 Aldo Hoxha            45     Korçë

87 Amarila Ulqinaku 45     Tiranë

88 Anairda Xhetani     45     Tiranë

89 Armand Leka          45

90 Bardhok Lugaj        45     Shkodër

91 Ditmir Kraja            45     Shkodër

92 Elton Kaco              45     Korçë

93 Fiona Kuqi              45     Tiranë

94 Gerta Harunaj         45     Fier

95 Greta Imeri              45     Tiranë

96 Katerina Lekorgo   45     Tiranë

97 Kujtim Nanaj          45     Tiranë

98 Mynyre Duraku      45     Kukës

99 Nedian Muca          45     Dibër

100 Pirro Kice             45

 

Drejtor Rajonal/Drejtor drejtorie/Përgjegjësit DPT

1 Alketa Knuti             63.5 Tiranë

2 Androkli Kokthi       62     Tiranë

3 Juxhin Saro               61     Korçë

4 Enida Sqapi              61     Tiranë

5 Mimoza Kalia           60.5 Tiranë

6 Vilma Rakipi            60     Tiranë

7 Aurela Bicja              60     Tiranë

8 Edison Dardha          59.5 Tiranë

9 Ded Trieshi               57.5 Tiranë

10 Albert Malaj           56.5 Fier

11 Pal Lera                   56.5 Shkodër

12 Besnik Seferaj        56     Fier

13 Kliton Tati              56     Durrës

14 Ilir Sinani                56     Durrës

15 Anora Topi             55.5 Tiranë

16 Mira Kacorri           55     Korçë

17 Pranvera Resulaj    55     Vlorë

18 Hysen Hysaj           55     Shkodër

19 Saimir Sina             54     Tiranë

20 Arber Prenga           53.5 Tiranë

21 Thoma Kallojeri     53.5 Sarandë

22 Valbona Sako         53     Durrës

23 Gribos Licaj            52.5 Tiranë

24 Vangjel Ranxha      52     Elbasan

25 Marte Simoni          52     Lezhë

26 Luljeta Dauti           52     Tiranë

27 Adnan Bajarami     51     Shkodër

28 Ilirjan Vishka          50.5 Tiranë

29 Dritan Xhija            50.5 Durrës

30 Elira Sava                50.5 Tiranë

31 Gezim Hajrani        50     Korçë

32 Dianeta Meci          50     Tiranë

33 Julian Manahasa     49     Elbasan

34 Eriola Sada             49     Tiranë

35 Artur Bica               49     Tiranë

36 Ylber Shaqiri          48.5 Kukës

37 Irma Zaimi              48     Tiranë

38 Mustafa Halili         47.5 Tiranë

39 Merita Lamllari       47.5 Tiranë

40 Guximtar Gojka     47.5 Berat

41 Erald Hasanaj         47.5 Tiranë

42 Anesti Qereshniku 47.5 Fier

43 Stefanaq Koto         47     Tiranë

44 Jorgji Shuteriqi       47     Elbasan

45 Bashkim Muco       47     Korçë

46 Alfred Sefa              47     Tiranë

47 Matilda Llajaj         46.5 Durrës

48 Blerina Lilaj            46.5 Vlorë

IT

1 Majlinda Asllanaj     64 IT

2 Elvis Hasani              62 IT

3 Elona Shtylla            61 IT

4 Parid Peka                 61 IT

5 Dile zhuri                  60 IT

6 Bruna Xhemollari     59 IT

7 Andi Agaraj              58 IT

8 Sokol Ibraj                58 IT

9 Enian Sina                 56 IT

10 Ani Shahini            55 IT

11 Brunilda Daja         55 IT

12 Robert Shahini       55 IT

13 Daniela Gashi         53 IT

14 Alma Torba             52 IT

15 mirjon Kadrija        49 IT

16 Genard Kalej           49 IT

17 Rina Ismailati         48 IT

18 Relisi Mulla            47.5 IT

19 Erlis Shahu             47 IT