“Haxhollin e futën në kurth”/ Klodiana Lala zbardh faktet tronditëse

425

“Dritan Haxhollin ata e kanë futur në kurth. E kanë thirrur brenda dhe për shkak të konsumimit të lëndëve narkotike, situata ka dalë jasht kontrollit”.

Kështu u shpreh Klodiana Lala duke iu referuar ngjarjes së Kavajës.

Sipas saj, Bledar Toçi ka shkuar në spital duke e ngarë vetë makinën, ndërsa hodhi dyshime se mund të jetë vetëplagosur.

“Krimi në vetmbrojtje ndodh kur unë hyj në shtëpi dhe gjuaj direkt. Krimi është raportuar 15 minuta më vonë. Pra kanë qëndruar bashkë.

Në dosjen e Prokurorisë thuhet se, Toçi ka shkuar në spital duke ndarë makinën”, theksoi Lala në emisionin “Opinion”.