Greqi, zhbllokohet autokolona e ushtarakëve shqiptarë

135
Ushtarakët shqiptarë që mbetën të bllokuar teksa po kalonin tranzit në Greqi për të arritur në Rumani janë nisur drejt destinacionit final.
Lajmin e ka konfirmuar Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë. 
Efektivët e FA po udhëtojnë për në Rumani, për të marrë pjesë në stërvitjen e NATO-s, “Noble Jump”. 
Autokolona që po i transportonte u bllokua nga protestues të Partisë Komuniste greke në aksin që lidh Kozanin me Verian. 
“I gjithë efektivi gëzon shëndet të plotë dhe është i shoqëruar nën masa sigurie nga autoritetet ushtarake dhe civile greke”, thuhet në një njoftim për shtyp të Shtabit të Përgjithshëm.