Grabitet banesa, autorët marrin para dhe bizhuteri

197

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmë në Elbasan në lagjen ‘5 Maji’ në familjen e shtetasit Shaqo Karafili.

Persona ende të paidentifikuar kanë hyrë në banesë në momentin që familjarët nuk ishin aty dhe kanë vjedhur një sasi të konsiderueshme parash dhe bizhuterish.

Policia ka shoqëruar disa persona në lidhje me vjedhjen, por ende nuk ka rënë në gjurmët e autorëve të grabitjes.

Familja Karafili ka konstatuar vjedhjen kur janë kthyer në banesë. Deri më tani mësohet se janë vjedhur rreth dy milionë lekë të vjetra.