Gjenden dy predha luftarake në Kukës, fëmijët rrezikuan jetën duke i shitur për srap

356
Dy predha të pashpërthyera janë gjendur nga fëmijët në Kukës.
Policia njofton se fillimisht ato ishin nisur për tu shitur nga fëmijët për skrap, por më pas ka qenë një qytetar që ka telefonuar në polici pas rrezikut që u kanosjen nga predhat. E gjendura në afërsi të ujësjellësit të qytetit.
Në vendngjarje shkuan shërbimet e Policisë dhe grupi hetimor, ku konstatuan në një karrocë dy predha mortaje të parrezikshme dhe një predhë pak më tutje.
Predhat ishin gjetur pranë një ish reparti ushtarak dhe ishin marrë për tu shitur për skrap por pas telefonatës nga qytetari, kanë ndërhyrë shërbimet e Policisë ku i kanë bllokuar dhe me ndihmën e Specialistëve të ushtrisë do asgjësohen.