FOTO/ Protesta pa ndalim, mijëra njerëz në çadër, por policia çfarë po bën

117
Janë bërë 24 orë që nga nisja e protestës së opozitës kundër qeverisë, ku kërkohet një qeveri teknike për të shkuar në zgjedhje të lira dhe të ndershme.

Ndërkaq, protestuesit kanë kaluar natën e parë në çadrën mes sheshit para kryeministrisë.

Qytetarë të shumtë janë përreth çadrës nga ana veriore.

Ndërsa forca të shumta policie patrullojnë rreth vendit ku qëndrojnë protestuesit.