E martë, rritje e ndjeshme e temperaturave

235
Të martën, kthjellime të shpeshta e vranësira kalimtare dominojnë zonat qendrore por vranësira të dendura dhe shira të dobët priten në ekstremet veri-jug.
Gjatë mesditës vranësirat shtohen në gjithë territorin duke sjellë shira në dy ekstremet veri-jug por sërisht pasditja sjell kthjellim të motit në vend, përjashtruar veriperëndimin ku ende do të ketë shira të dobët.
Temperaturat e ajrit rriten ndjeshëm në të dy ekstremumet termike duke bërë që vlerat e tyre të luhaten nga 5 në 19°C