E martë, rënie graduale temperaturash, shira në zonën qendrore

136

9 korrik 2019  moti do të jetë me kthjellime dhe  vranësira mesatare të cilat do të pasohen nga rreshje shiu dhe stuhi në veri pjesërisht zonën qëndore. Era do të  jetë me drejtim  Veriperëndim (NW) me shpejtësi  8m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4 me lartësivale 0,5–1,5  metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie graduale.
Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore   18/30°C

Zonat e  ulëta  19/35°C

Zonat  bregdetare 22/33°C