E hënë me reshje të dobëta shiu

228
Sot priten reshje të dobëta, kurse në pjesën verilindore lokalisht deri mesatare. Ttemperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 17/ 23 °C
në vendet e ulëta: 19 / 22 °C
në vendet malore: 11 / 18 °C
Era pritet të fryjë erë e lehtë deri mesatare në bregdet.