E dinin ku fshihte çelësin e shtëpisë, grabitet banesa në Këlcyrë

197

Një tjetër grabitje është regjistruar në qytetin e Këlcyrës, ku janë vjedhur dy celularë dhe 100 mijë lekë në banesën e Dashnor Hoxhës.

Ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm ku mendohet se grabitësit kanë hyrë përmes portës kryesore të shtëpisë përdhese e cila pozicionohet në lagjen e ish-ndërmarrjes së bonifikimit.

Sipas të dhënave nga i zoti i shtëpisë grabitësit mund të kenë qenë dy dhe kishin ditur vendin e fshehjes së çelësit të shtëpisë i cili fshihej në një pjesë përbri derës dhe për pasoje kanë hyrë duke vjedhur 2 aparate celulare dhe 10 mije lekë të rinj.

Policia deri tani nuk ka ndonjë pistë të mundshme hetimi për keqbërësit.