Ditë me reshje, priten edhe shtrëngata

276

Sot në mesditë, 22 maj 2018, pritet të ketë reshje të dobëta në të gjithë vendin, ndërsa në disa qarqe të jenë lokalisht deri mesatare. Gjatë pasditeve mund të ketë lokalisht edhe shtrëngata, kryesisht në terrenet kodrinore-malore dhe në zonat pranë tyre.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 17 / 30°C
në vendet e ulëta: 18 / 28°C
në vendet malore: 10 / 24 °C

Era pritet të fryjë mesatare