ë tjera detaje janë zbuluar nga atentati i ndodhur pak më parë në “Bllok”, rreth orës 22:00 të mbrëmjes së kësaj të enjtjeje,.

Viktimë ka mbetur Rigers Gaxha, i plagosur rëndë Laert Hasa, të plagosur lehtë Ervis Martinaj dhe Redi Popesku, ky i fundit ka marrë vetëm një gërvishje.

Dyshohet se objektivi i këtij atentati ishte Ervis Martinaj, i cili ka mbetur i plagosur lehtë, ndërsa viktima është truproja e tij.

Po ashtu i plagosuri lehtë, Redi Popesku, është pronari i lokalit në “Bllok”, brenda të cilit ka ndodhur dhe ngjarja e rëndë.

Viktima dhe dy të plagosur kanë qenë bashkë, ndërsa Popesku ka qenë brenda ambienteve të lokalit.Dyshohet se ka qenë një person që ka qëlluiar, mendohet se ka përdorur pistoletë, pasi janë gjetur gëzhoja vetëm nga një lloj arme.

Shënjestra e këtij atentati dyshohet se ka qenë Ervis Martinaj, pasi gjatë momentit kur është shtënë me armë, truproja i ka dalë përpara, duke mbetur vetë i vrarë me plumb në kokë.