Diell dhe temperatura të larta, ja moti për sot

148

Moti do të mbetet me diell e vranësira të pakta deri mesatare kryesisht në zonat malore dhe në Jug të vendit.

Era do të jetë me drejtim Veriperëndim me shpejtësi 8m/sek në bregdet.

Valëzimi i forcës 4 me lartësi vale 0,5–1,0 metër në det të hapur.

Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max:

Zonat malore 14/28°C
Zonat e ulëta 16/32°C
Zonat bregdetare 16/30°C.