Detaje nga atentati ndaj prokurorit: Në makinën e tij u gjenden tre dosje

233

Detaje të reja kanë dal nga atentati që iu bë prokurorit të Durrësit, Arjan Ndoja autostradën Durrës-Tiranë, pranë mbikalimit të Shkozetit.

Mësohet se në makinën e prokurorit janë gjetur disa dokumenta.

Dyshohet se janë tre dosjet janë vjedhur në Prokurorinë e Durrësit në 2018 dhe lidhen me pronat tek Gjiri i Lalzit, ku u arrestuan dhe katër ish-zyrtarë të shtetit, mes të tyre dhe ish-kryetari i Komunës Ishëm.

Kujtojmë që më herët është arrestuar Redian Rraja si i dyshuar për vrasjen e Ndojës