Del dielli, nis rritja e temperaturave

185

17 korrik 2019, moti do të jetë me diell dhe kalime të pakta të vranësirave në relievet malore. Era do të  jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi  8- 10 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 34 me lartësi vale 0,5–1,0  metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me ritje.
Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore   14/30°C

Zonat e  ulëta  16/34°C

Zonat  bregdetare18/32°C