Dëborë dhe acar, parashikimi i frikshëm i motit për ditën e nesërme

350
Gjithashtu temperaturat ditën e nesërme do të ulen në minus gradë.
Më poshtë keni parashikimin për ditën e martë:
Moti vijon me vranësira dhe shira të përkohshëm ndërsa reshje dëbore në zonat e thella malore.
Pasditja dhe në vijim, mbetet me vranësira dhe reshje deri mesatare në Veri dhe Qendër.
Vranësira dhe reshje të herë pas hershme mbeten prezent në gjithë vendin, në mbrëmje dhe gjatë natë.
Temperaturat e ajrit ruajnë vlera termike thuajse konstante në mëngjes dhe mesditë, duke u luhatur nga – 1 në 15°C.
(RESHJET mbeten prezent gjatë gjithë javës ndërsa temperaturat vijojnë të larta deri të premten)