Bushati ia mohon gazetarit të CNN, pranimin e 75.000 refugjatëve sirianë

133
Qeveria shqiptare ka mohuar se do të marrë 75 mijë refugjatë sirianë, një lajm i shpërndarë ditën e djeshme në shumë media ndërkombëtare dhe vendase.
Edhe vetë ministri i Jashtëm shqiptar Ditmir Bushati i kontaktuar nga gazetari i CNN, përmes rrjetit social “Twitter” e ka mohuar këtë shifër duke theksuar se “Nuk ka asnjë negociatë dhe asnjë diskutim për këtë çështje”.