Azilkërkuesit, deputetja gjermane takon kreun e bashkisë Kukës

132
Çështja e azilkërkuesve ka sjellë në Kukës zyrtarë të lartë të Bundestagut gjerman. Deputetja Marieluise Beck së bashku me zv/ambasadorin ë Gjermanisë Anke Holstein kanë takuar në Kukës kreun e Bashkisë, Bashkim Shehu. Në qendër të diskutimeve kanë qënë situata dhe problemet me azilin, ku Kukësi mban numrin më të lartë të larguarve në Gjermani për azil. I pranishën në këtë takim ka qenë edhe deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka.