Atentati kundër prokurorit Ndoja/ Tentohet të lëvizet automjeti në vendngjarje

273

Një ngjarje e rëndë ka tronditur sot opinionin publik shqiptar dhe qytetin e Durrësit. Një atentat me armë zjarri u shënua kundër prokurorit Arjan Ndoja dhe personave që lëviznin me të në automjet.

Një kamion ka tentuar që të spostojë makinën që ra pre e atentatit. Policët dhe persona të tjerë hasën vështirësi për të lëvizur automjetin.

Ndërsa, më pas ka ardhur një karrotrec për të lëvizur automjetin.

Makina që ra pre e plumbave kallashnikov në autostradën Tiranë – Durrës po tentohet të lëvizet, tri orë e gjysmë pasi ndodhi ngjarja e rëndë. Ndërsa, edhe në vendngjarje ka prezencë të madhe të Policisë së Shtetit.