Aksidenti në Elbasan, përplasen dy makina

209

Aksident në aksin Elbasan Librazhd në kryqëzimin në dalje të Elbasanit.

Një makinë tip ‘Golf 4’ është përplasur me një automjet tip ‘Ford Focus’.

Nga aksidenti fatmirësisht nuk ka të lënduar rëndë, por dëme materiale.

Shkak dyshohet lagështia në rrugë dhe mos respektimi i sinjalistikës rrugore nga shoferët.