A do të ‘ndahet’ dimri nga vera? Sinoptikanët japin alarmin…

167

Ky është parashikimi i motit për orët në vazhdim!

Pasditen e sotme dhe nesër, datë 25 qershor,  në qarkun Vlorë pritet të ketë reshje mesatare dhe lokalisht intensive të cilat do të shoqërohen dhe me shtrëngata.

Kurse në shumicën e qarqeve të vendit, reshjet priten të jenë të dobëta dhe lokalisht mesatare. Edhe në qarkun Kukës ato do të shoqërohen dhe me shtrëngata.

Ditën e nesërme temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 17 / 26 °C
në vendet e ulëta: 16 / 27 °C
në vendet malore: 10 / 19 °C