-4 gradë në Ersekë dhe Pukë, moti për çdo qytet

244

Sot vendi ynë do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh por që mundësitë për reshje janë të pakta.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do variojnë: në zonat malore nga -4ºC deri në 05ºC, në zonat e ulëta nga 01ºC në 10ºC dhe në zonat bregdetare nga 06°C në 13ºC.

Era do të fryjë në drejtim Verior me forcë valëzimi 2-3 ballë.